خبرنامه

تاريخ ارسال: ۱۳۸۶/۰۷/۲۶
فیلم‌های منتخب بخش مسابقه نگاه ملی «جشنواره فیلم کوتاه تهران» معرفی شدند

اسامی فیلم‌های داستانی، تجربی و مستند راه یافته به بخش مسابقه نگاه ملی بیست‌وچهارمین جشنواره ملی و دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب بخش ملی متشکل از: دکتر حمید دهقانپور (استاد دانشگاه)، دکتر ناصر گل محمدی (استاد دانشگاه و متخصص انیمیشن)، وحید موسائیان (فیلم‌ساز)، سیروس حسن پور (فیلمساز)، علی اکبر قاضی نظام (فیلم‌نامه نویس)، محمود گبرلو (منتقد) و ناصر مهین طاهری (استاد دانشگاه و فیلمساز) منتخبین بخش مسابقه ملی را به شرح زیر معرفی کردند.

فیلم‌های داستانی  
ابله (امیر عزیزی)10دقیقه تهران، آن بالا کسی مرا دوست دارد (جواد میرهاشمی)، 1۵دقیقه تهران، او رفته است با صدایش (حسام فرهمندجو )، تهران، آوای موهوم (کرشمه افسری) 25دقیقه تهران، بارش شهابی (ماکان عاشوری)20 دقیقه تهران، باغ آرزو (جمشید بایرامی) 10دقیقه تهران، بالکن (فایسال سویسال) 1۶ دقیقه 20 ثانیه تهران، به روایت یک رویا (بهاره للهی) 10 دقیقه تهران، به همین راحتی (امید وفایی) ملایر، بوق (روح الله مشهور)10دقیقه  تهران، بیهوده نیست (علی چکاو) 25دقیقه تهران، پاک شو دشمن (حسین سپهوند)   55 دقیقه خرم آباد، پرسش یک پاسخ (کاوه قهرمانی)20دقیقه تهران، تابلو (علیرضا طالب‌زاده)21 دقیقه 50 ثانیه تهران، تب آخر (ناهید قبادی) ۱۲ دقیقه بانه، تنگ خالی ماهی (عاطفه خادم الرضا)10 دقیقه تهران، تهران 318 (سوران مردوخی) ۵ دقیقه ۴۶ ثانیه تهران، جانبازان (احسان محمدلو) ۴ دقیقه ۴ ثایه زنجان، خدا می‌بیند (رضا جمالی) اردبیل، خواب سرد (پیمان نهان‌قدرتی) 13 دقیقه تهران، در انتها (حمیدرضا قطبی) 17 دقیقه 20 ثانیه تهران، در ساعت 8 صبح (مصطفی امامی) 7 دقیقه  تهران، درد خاموش تاک (رضا نوروزی) 1۵دقیقه قم، دست‌ها (رضا سبحانی) 13 دقیقه تهران، دیازپام (احمد عبدالهیان بلوچی) 9دقیقه و 30ثانیه تهران، رد پای او (بهزاد مولود) ۳۰دقیقه اردبیل، رقص تلخ (رضا ابراهیمی)20 دقیقه ارومیه، رهگذران دره انار (اشکان احمدی) 12 دقیقه بانه، روشنایی‌های شهر (آیدا پناهنده) 22دقیقه تهران، روی خط (محمد صوفی) 1۴ دقیقه 3۵ ثانیه تهران، زمین من (احمد کاوند) 3 دقیقه 40 ثانیه تهران، زندگی جنگ و دیگر هیچ (امیر اطهر سهیلی) 1۴ دقیقه مشهد، زندگی دیگر هیچ (روح الله مولوی) 17 دقیقه قم، زندگیم خوبه (محمود کریمی)10دقیقه تهران، زیر پلک (بیژن میرباقری) 28دقیقه30ثانیه تهران، ساخته شده با یک نور (علی روئینی) ۶دقیقه اراک، سلول (بهروز فرجی) 32 دقیقه تهران، سمفونی خاموش (حمید میرحسینی)32 دقیقه کرمان، سمفونی سیفون (فرید میرخانی) 12دقیقه تهران، سوت‌های تاریکی (مهدی نادری) 13 دقیقه تهران، سوگند به شب (عطا مجابی) 12 دقیقه قزوین، شمارش معکوس (سیمین طهماسبی) 1دقیقه  30ثانیه تهران، شیراز بهار ۴8 (ساره بطحایی) 13دقیقه تهران، صندلی کنار پنجره (فرود عوض پور) 13دقیقه 25 ثانیه تهران، عروس نینوا (پناه برخدا رضایی) 11دقیقه شازند،
فصل آخر (حسن قهرمانی) 15 دقیقه اردبیل، فصل خاک (شاهرخ بحرالعلومی) 14 دقیقه 30 ثانیه تهران، فصل کوچ (عبدالستار کاکایی) 8دقیقه تهران، فقط 2 قاشق غذاخوری (بهروز حسین زاده) 12دقیقه تهران، فقط می‌خوام یه تلفن کنم (عبدالله قهری) ملایر، قهوه تلخ (احمدرضا کرمی) 24 دقیقه مشهد، کار (مصطفی امامی) 3 دقیقه تهران، ما چهره‌های همدیگر را ندیده‌ایم (محسن صفوی) 29 دقیقه اصفهان، ماتیک (محمد پیمان معادی)30 دقیقه  تهران، مانداب (اشکان احمدی) 12 دقیقه تهران، مترسک (حمیدرضا عطار زاده)، ۴دقیقه 30ثانیه کاشان، مثل باران (محمد باقر جعفرزاده) 15 دقیقه اردبیل، مصائب مشهدی (شهرام میراب اقدم) 14 دقیقه تهران، ملک الموت (محمدحسین مهدویان) 23دقیقه بابل، میان دو سیاهی (مرتضی جذاب) 5 دقیقه تهران، میخانه سبز (داریوش یاری) 18دقیقه تهران، میشه حرف نزنی (کاوه سجادی‌حسینی) 1دقیقه 50ثانیه تهران، نغمه‌های ابدی (رهبر قنبری) 25 دقیقه تهران، نگذار دلت بمیرد (پیام زین العابدینی) 15دقیقه تهران، هفت خاطره (بهزاد خداویسی) 26دقیقه تهران، همه زندگیم (رضا دانش پژوه) 9 دقیقه تهران، وصیت پدر (سیامک کاشف آذر) 28 دقیقه تهران، ویزیت (ناصر ناصرپور) 5 دقیقه خرم آباد، یک چهار (پگاه قلی‌پور)20دقیقه تهران و یک روز زیبا (آرشیا شکیبائیان) 8دقیقه 30ثانیه تهران.

فیلم‌های تجربی
 
human (سعید اسدی)80ثانیه قائمشهر، ادامه دارد (مرتضی شیربگ) 3دقیقه 40ثانیه تهران،
ادامه بن بست (علی ملاقلی پور) 29دقیقه 59ثانیه تهران، این فیلم صورت ندارد (فاطمه شهباز طهماسبی) 12دقیقه تهران، بومرنگ (داریوش غریب‌زاده) 7 دقیقه بوشهر، پای بوم مه اندود (بهنام صفری) 7دقیقه سنندج، تاریکترین نقطه شهر (بهرنگ بابایی) 2 دقیقه لاهیجان، تناوب (مهدی فردقادری)11 دقیقه نیشابور، چوب سرخ (رایا نصیری)10دقیقه تهران، حیات مردان نامی (اسفندیار ترکمن‌راد) 16دقیقه تهران، خصوصی (لقمان خالدی) 7دقیقه تهران، دو نفر روبروی هم (کیارش اسدی‌زاده) 13دقیقه تهران، رسم عاشقی (فرشید اخلاقی‌پور) 6دقیقه تهران، زمستان عروسک‌ساز (علیرضا شفیعی و نگین کیهانفر) 18دقیقه تهران، سارا در 10 دقیقه (صدف فروغی) 10 دقیقه تهران، سکوت شب‌ها (نوروز علیزاده) 4دقیقه اردبیل، سیزده (مجید آزادمنش) 7دقیقه اصفهان، سیلی (احسان الله‌حسینی‌امانی) 5 دقیقه تهران، شدونا (وحید گلستان)10 دقیقه تهران، گهواره کوچ (پروین مراحمی) 35 دقیقه خرم آباد، لحظه‌ها (پرستو فائق) 2 دقیقه 30 ثانیه تهران، مرگ رنگ (پرستو فائق) 3دقیقه تهران، مونو پاپ (علیرضا فشامی) 3دقیقه تهران، مونولگ c-473 (شفیعی و سلطانی و حق شناس) 18دقیقه تهران، میله‌ها را یکی یکی پاک باید کرد (فرهاد مختاری) 7دقیقه قزوین و یک روز (وحید صادقی خسرویه) 2دقیقه 19ثانیه تهران.
 
فیلم‌های مستند 
اُمبار 
(محمدرضا سرسازیزدی) یزد، آن مرد آمد (سیف الله یزدانی) ۳۱ دقیقه قم، آوای رخساره‌های سیمین (سعادت علی سعیدپور) ۱۲ دقیقه تبریز، اینجا گندم زار دارد (پناه بر خدا رضایی) 13دقیقه شازنده، بازی انگلیسی (امیرحسین نوروزی)40 دقیقه تهران، بر بال فرشته (وحید زارع زاده) 25دقیقه تهران، بی‌سر و صدا (لقمان خالدی) 18دقیقه تهران، پارتنر (رضا گودرزی) 3 دقیقه تهران، پیدا و پنهان (برهان احمدی) 13 دقیقه تهران، تاک (محسن
حسینی تبار) 15 دقیقه ملایر، ترنجبین (محمد دستمالچیان) 11دقیقه مشهد، تبریز: تصاویر دنیای فراموش شده (محمد احسانی) 36دقیقه تهران، تهران، چند درجه ریشتر؟ (پیروز کلانتری) 28دقیقه تهران، حیات وحش ایران (مانی میرصادقی)30دقیقه تهران، خداحافظ اسکار (جمشید مجددی) 31دقیقه مشهد، دهنده آف گاد (احسان رضایی) 14 دقیقه بندرعباس، رقص گندم (رفیع رفیعی) 6دقیقه30ثانیه مشهد، رقص‌های طلایی (علی کلانتری) 26دقیقه کرج، رنگ خاک رنگ آسمان (مجتبی حسینی) 23دقیقه تهران، روز حادثه (محمدعلی فارسی)30دقیقه 28ثانیه تهران، روز هفتم (آرش رئیسیان)40 دقیقه تهران، سراب (بهزاد رسول زاده) 22 دقیقه تهران، سکانس گمشده (محمد کندی) 19دقیقه کاشان، سیاخان (محسن مقدم)17دقیقه شیراز، شبیخون (محمدعلی فارسی)31دقیقه تهران، شناسنامه یک حماسه (آرش پژمان) 30دقیقه تهران، طبیعت فردا (بهزاد رسول‌زاده) 1 دقیقه 40 ثانیه تالش، طلای سفید (بیژن زمان پیرا) 17 دقیقه بانه، فاجعه 61200 (امیر زبان آور و شهرزاد راستانی)1 دقیقه  40 ثانیه تهران، فدیشه جلوه‌گاه نینوا (علی مهاجران) مشهد، فردا (غلامحسین میرجلیلی) 3 دقیقه تهران، فوتبال جایی که داور ندارد (محمد رمضانی) 15دقیقه اراک، فیروزه (حمید ناصری‌مقدم) 14 دقیقه تهران، کودکان یاسر (خاطره حناچی) 24دقیقه تهران، گربی (مهرداد راستگو) ۱۱ دقیقه بویراحمد، لیلا (امین قدمی) 32دقیقه تهران، ماجراجویان (فرهاد نوری مقدم)12دقیقه21ثانیه کرمانشاه، مدرسه ما (ناصر ناصرپور) 16 دقیقه خرم آباد، مشروطه و خانم (جمشید خوشدل) 12دقیقه 30ثانیه تهران، مهتاب (محمد علی هاشم زهی) 18دقیقه۵۵ ثانیه زاهدان و نزدیک تر از نفس (پریوش نظریه) 24 دقیقه تهران.
گفتنی است بیست‌وچهارمین جشنواره ملی و دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 22 تا 27 آبان ماه در تهران برگزار می‌شود.

نظرات خوانندگان
رمضانی ۵:۰۸ ۱ آبان ۱۳۸۶ لينک

مگر در بخش نگاه ملی جشنواره سینمای جوان بخش انیمیشن وجود ندارد که آثار منتب آنرا حذف نموده اید .
پاسخ: دوست عزیز ما انیمیشن‌های منتخب این بخش را حذف نکردیم اسامی آنها را دو روز پیش از این خبر در یک خبر مستقل منتشر کردیم. با مراجعه به آرشیو پایگاه می‌توانید اسامی را مشاهده کنید.

نام:
ايميل:
وب‌سايت:
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
* جمع صفر و سه =